..:::Baptyści Dnia Siódmego:::..


Baptyści dnia siódmego w Argentynie
Sierpień 29, 2008, 12:34 pm
Filed under: VI. Czytelnia

Poniżej zamieszczamy świadectwo pastora Jose Alegre na temat genezy i rozwoju społeczności baptystów dnia siódmego w Argentynie (Ameryka Południowa)

Argentyna jest pięknym wielkim krajem w Ameryce Południowej. Liczba ludności wynosi ok. 37 milionów, z czego większość należy do Kościoła katolickiego. Kościoły ewangeliczne posiadają znacznie mniej wiernych. Pomimo występowania bogactw naturalnych, Argentyna boryka się z wieloma problemami natury społecznej i ekonomicznej.

Jako baptyści dnia siódmego marzyliśmy o założeniu kościoła będącego świadectwem dla Boga. W 1992 roku Pan otworzył drzwi do pracy na tym obszarze i jesteśmy pewni, że pozostaną one otwarte ku Jego chwale. Z powodów rodzinnych (śmierć rodziców) tego roku udałem się do Argentyny na sześć miesięcy. Nawiązałem tam kontakt z osobami zainteresowanymi nauczaniem baptystów dnia siódmego. Wkrótce potem niewielka grupa dziesięciorga dorosłych i siedmiorga dzieci zaczęła się spotykać regularnie.

Po moim powrocie do Australii, modliłem się do Boga o ochronę i błogosławieństwo dla tego młodego dzieła. Z owej pierwotnej grupy, wierności Panu dochowały dwie rodziny, stając się podwaliną obecnego kościoła argentyńskiego. Nowe dzieło przyniosło nam wiele łez, wiele prób, ale też wiele radości, wielkiej radości w Panu.

W 1994 roku powróciłem do Argentyny, by zainicjować tam nową pracę. Spodziewałem się walki i rozczarowania, ale wiedziałem, że moc Pańska jest silniejsza ode mnie. Kościół w Argentynie zawiązał się w podmiejskiej dzielnicy Barriomuero w zachodniej części prowincji Buenos Aires, w domu Rubena Rodrigueza i jego żony — Isabel. Obecnie jest to placówka zboru.

W większej mierze dzieło to rozpoczęło się od wizyt domowych i nawiązywania nowych kontaktów. Oficjalnie nabożeństwa zaczęły się odbywać w październiku 1996 roku w zborze, którego obecna siedziba znajduje się przy General Acha No 151 Morón, Provincia Buenos Aires, Argentyna. Początki nie należały do łatwych z uwagi na różne okoliczności, problemy społeczne, brak środków finansowych oraz duże bezrobocie. Dzieło rozpoczęło się od prowadzenia rozważań biblijnych i organizowania akcji ewangelizacyjnych. Członkowie kościoła argentyńskiego wywodzą się z różnych środowisk: baptystycznych, adwentystycznych, zielonoświątkowych i katolickich.

pastor Jose Alegre

Reklamy

Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: